Úvodní stránka > Z domova > Štítek na prdeli, vol. 2

Štítek na prdeli, vol. 2

16. prosince 2014 Napsat komentář Go to comments

8fc93c4e3a_25784074_o2Na celou řadu věcí a námětů narazím náhodou. Většinou při procházení administrace WordPressu mrknu na nejnovější články a něco mě prostě praští do očí.

A tak jsem narazil na web realitního agenta, kde byl strohý článek s názvem „Co nás čeká nového u energetických průkazů budov?

Článek mě přiměl vzpomenout si na to, co jsem napsal v březnu 2012 v článku Štítek na prdeli. A přiznám, že by mě ani v nejdivočejších snech nenapadlo, co z toho pomateného návrhu vzejde za další neskutečnou socialistickou zrůdnost.

Každý, kdo nemá hlavu jen kvůli tomu, aby mu nepršelo do krku, musí pochopit, že to, co jsem před více než dvěma lety kritizoval a na co výše zmíněný web realitního agenta upozorňuje, není nic jiného než sprostá šikana lidí a tahání peněz z jejich kapes. Zejména tehdy, když využijeme odkaz pro podrobné informace, který realitní agent do svého článku přidal. Dozvíte se z něj mimo jiné například toto:

 • Když budete chtít prodat dům, tak v inzerci bude muset být uvedena energetická třída budovy. Nebude-li majitelem dodáno ověřené potvrzení o tomto údaji, má být automaticky uváděna ta nejhorší. Navíc může majitel dostat při prodeji bez onoho cáru papíru pokutu až 100.000,- Kč a pokud prodává nemovitost přes realitní kancelář, pak tato může dostat totožnou pokutu. A právnické osoby mohou dostat jednou tolik.
 • Pro nemovitosti postavené před rokem 1947 a které za dobu své existence neměly úpravy větší než 25% pak existuje výjimka, kdy se mohou prodávající a kupující písemně dohodnout, že energetický průkaz není třeba. Pokud pak budete chtít nějaké úpravy udělat, již bude průkaz nutno vyhotovit.
 • Průkaz energetické náročnosti bude potřebný nejen pro prodej či pronájem, ale i pro kolaudace a rekolaudace a třeba i při výměně kotle topení.

Jinými slovy – jde nám o tvoje dobro občane a hlavně o tvé prachy. Ty pokuty tam být prostě musí. A pokud máš starý barák tak se při prodeji můžeš dohodnout, ale musí to být na papíře, abychom tě mohli osolit, pokud si třeba budeš chtít zatopit v zimě levněji.

Upřímně – komu by se z toho nechtělo zvracet?

Už v minulém článku na toto téma jsem psal, že pokud by něco takového bylo založeno na základě dobrovolnosti, nejsem ani náhodou proti. Každý by měl mít právo nějaký dokument o energetické náročnosti budovy požadovat. A pokud by ho nedostal, byla by na místě sleva a nebo věta: „Tak si to prodejte někomu jinému.“
A stejné právo takový průkaz nemít by měl mít prodávající.

Konec konců tyto požadavky mohl do kupní smlouvy zakomponovat každý i před současným nesmyslem.

Před pár dny jsem psal o diskuzi o ochraně za každou cenu a z toho plynoucí nesamostatnosti lidí, která se socialistickému státu náramně hodí. A tohle je nemlich to samé, jen v jiném kabátu.

Bohužel nejsme společnost, která by dokázala na taková nařízení reagovat jejich naprostou ignorací a případné vymáhání pokut pak třeba i ozbrojenou obranou proti státní moci. Tiše se jen utěšuji, že se najdou takoví, kteří vymyslí, jak tento zlořád obejít a státní kasu a kasičky přiživujících se certifikačních firem neplnit. Věřím, že se o nich dočteme téměř jako o hrdlořezech kteří jí děti. Já jim ale již nyní fandím a držím palce.

Protože pokud nebudeme proti podobným nesmyslům bojovat, tak jednou nebude jen štítek na prdel, ale i povinné upozornění na záchodech, že se tou prdelí sere.

Přirozeně s prováděcím předpisem, který bude obsahovat výjimku pro poslance a ministerské úředníky. Ti jí myslí.

Reklamy
 1. 17. prosince 2014 (6.20)

  Dobrý den, tedy, poku bych já kupoval či prodával nemovitost, tak bych se dohodl s kupujícím či prodávajícím, že tuhle debilovinu vynecháme ze hry.
  Náležitosti kupní smlouvy jsou v podstatě dány jen tím, co je přijatelné pro katastr a ten se těmito nesmysly nezabývá. Bohatě stačí uvést, že prodávající i kupující stvrzují, že si tuto (nemovitost ) velmi dobře prohlédli, aspoňn takhle to vždy lidem píši a jde to.
  A je posléze učiněn vklad do katastru. Žádný kripl ani úřední nemůže dost dobře chtít, po vkladu do katastru, aby mu majitel předkládal kupní smlouvu, to je věc obchodního tajemství. já bych ho poslal k čertu, na hrubý pytel hrubá záplata. Nebo bych řek, že se ztratila a nemohu ji nalézt, a nejsem si jist, že by mu ji na katastru ukázali, mohl by čelit problémům s citlivými údaji, opravdu úřední svoloč ze zaopatřovacích trafik nemusím. Prostě, neumožnil bych to úředním šmejdům řek bych jen , že někde je nevím kde, ať neobtěžuje. A pokud by tvrdil ať ukáži štítek, tak řeknu, že jsem jej někde při stěhování založil a poslal tyto k čertu. Prostě když budu kupovat třeba Subaru Legacy 18 let staré, tak i bez idiotských štítků nebudu čekat, že ujede na 5litrů 100 km a podobně i u chaty či domu, když budu vidět, že má 60 cm zdi, tak asi je dost dobrá. A naopak, když bude z palubek 3cm silná, tak tam asi bude buď horko nebo zima, nic mezi tím. O zateplení ani nestojím, jen to brání cirkulaci vzduchu a pak jsou z toho lidi zchoulostivělí, zejména úřední imbecilové.
  Tak mne napadá, že jakýsi idiot také vymyslil, že když je komín nepoužíván, tak že má na něm být poklička, mám třeba tři komíny a ten co nepoužívám, tak používám pro odvod větrání na digestoř. Kdyby tam byla poklička, tak se bude dělat vlho v kuchyni. To jako by onen úřední idiot řekl ,že když nepoužívám okna tak je mám zabednit jako beduín v podzemním obydlí na Sahaře.
  Asi bych odvětil, že milý pane úředníku pokud zrovna nepoužíváte Váš penis k sexu, tak si na něj dejte kondom a opatřete si tělo nápisem „tento penis není aktuálně použáván“ = obdoba idiotského nápisu na komínovém tělese, aktuálně nepoužívaném, kde jakýsi úřední zmetek vymyslil, že má mít pokličku nahoře a nápis že není používán ve výši očí.

 1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: