Úvodní stránka > Z domova > Búú, Búú! My neceme bejt bacaný…

Búú, Búú! My neceme bejt bacaný…

18. prosince 2014 Napsat komentář Go to comments

bacanyZačnu trochu oklikou. Ale nebojte, dlouhé to fakt nebude, nehodlám se řadit mezi grafomany.

Domnívám se, že nikdo nechce, aby se k němu někdo choval špatně. A na druhou stranu se řada lidí řídí tím, že jiným nedělá to, co by se jemu samotnému nelíbilo.
Taková, řekněme, slušnost v nás.

Na druhou stranu se nikdo nediví, pokud se někdo k někomu, kdo se nechová právě vzorně, zachová stejně jako onen lump se chová k ostatní. To je to přísloví „Jak ty mě, tak já tobě.

Tolik na začátek. Ještě bych rád upozornil na včerejší přebraný článek s názvem „Odběry DNA. …“ Je dobré si ho připomenout. Hlavně ve vztahu k článku, který vyšel na zpravodajském webu iDnes 16. prosince 2014 s názvem „Odevzdejte vzorky DNA, chce prezidium po policistech. Ti se bouří.

Nepřipadá to někomu ve vztahu k včerejšímu článku zajímavé?

Naše přebujelá policie (dle údajů z r. 2012 jsme měli v zemích EU pátý největší počet policistů na počet obyvatel) velice často lamentuje, jak nemohu to či ono, jak je nutné něco změnit, aby mohli být efektivní a nejraději by byli aby mohli sami vykládat zákon. A za, slovy inspektora Trachty (© Cimrman), sprostého podezřelého by nejraději považovali každého, kdo není členem té jejich bandy.

A najednou se jim nelíbí, když někdo vymyslí něco, co přeci dokonale pomůže jejich těžké práci, kdy jim hází klacky pod nohy zlí advokáti, šťouraví novináři a bůhvíkdo ještě další.
No tak odevzdají své vzorky DNA a při případné kontaminaci místa činu bude jednodušší vyloučit vzorek hodného policisty. Vždyť přeci při odběrech DNA ostatním lidem je to v pořádku, tak proč ne u policistů, čistých jako lilie?

A nebo je to jinak? Nechtějí snad policajti odevzdat své vzorky DNA z důvodu, že je třeba v evidenci či zpracování neskutečný bordel? Že se s odebranými vzorky manipuluje podle momentálních potřeb policie?
Slyšel jsem dokonce názor, že by se mohlo vyřešit dost neobjasněných vražd z 90. i jiných let.

Je to zvláštní, nemyslíte? Když se policie snaží, ač jí k tomu vůbec nic neopravňuje a i to samotné snažení by mělo být trestné, prosadit nějaké další omezení lidí, je to v pořádku. Ale když by měli policajti ochutnat vlastní medicínu, to je najednou řevu.

Když kdysi policejní president Kolář kváknul Orwellovskou větu, že kdo má čisté svědomí, nemusí se odposlechu obávat byli policajti asi nadšeni. Tak bych jim ji s dovolením připomněl.

Reklamy
 1. 18. prosince 2014 (11.01)

  Jo, bacany by byt meli, nejlepe po hlave. Pri prilezitosti zavadeni kamer do vyroben alkoholu (kde u tech mensich jde o par kacek na danich) me hned napadlo zavest povinne videozaznamy vsech jednani a schuzi uredniku s povinnym uchovavanim po dobu nejmene 100 let (od urovne okresu pak 1000 let). Dale 24-hodinove sledovani vsech poslancu a vyse (48-hodinove od ministru nahoru).

  • 18. prosince 2014 (13.53)

   Víte proč by to neprošlo? Protože nikdo nemá náladu koukat na záznam, kde se nic neděje. A když už, tak i groteska se přejí.

   • 18. prosince 2014 (16.18)

    No nevim, takova Karlovarska losovacka ma na TyTroube 173 tisic hlasu. Vetsina by asi byla nudna ale mesicne by se z toho jiste dala sestrihat spousta vyzivnyho materialu. Dat tomu vicejazycne titulky a spravne to pojmenovat. Ultimate Fail Compilation? Dumb & Dumber? Czech Book of Revelations?

    Jiste by to bylo rozumnejsi nez se snazit prosazovat objektivni vyberovy rizeni a zavadet trestny stihani starostu. Kdyby volici videli „wo co go“, mohlo by to pomoct. A kdyby ne, aspon by byla sranda. Coz je asi tak nejvic co se da od systemu cekat.

 2. 18. prosince 2014 (18.52)

  což tak zařadit jim do „vzdělávání“ Listinu základních práv a svobod“ – pro začátek – aby se moc neunavili – Hlava první. PS: po pravdě – na větu „kdo má čisté svědomí (nemá co skrývat)…“ jsem alergická, silně. Principielně. Chci svoje soukromí. ttp://jolana88.wordpress.com/2011/03/11/mam-problem/?preview=true&preview_id=1064&preview_nonce=320d297b1f

  • 18. prosince 2014 (20.57)

   Souhlas, jednoznačně. A díky za odkaz. Tu schůzku jsem si v duchu představoval a fakt bych chtěl vidět jejích tváře. Tichá závist.

   • 18. prosince 2014 (21.11)

    banky objevily zákon 203/2008 Sb. Ovšem – stále tam existují „výklady právních norem“ – které ani v zákoně nejsou :/

 1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: