Úvodní stránka > Z domova > Kritiku vítáme. A kladnou klidně schválíme.

Kritiku vítáme. A kladnou klidně schválíme.

23. prosince 2014 Napsat komentář Go to comments

okoslupouVždycky tvrdím, že svoboda je spojená i se zodpovědností. A pokud se k něčemu rozhoduji, jsem rád, právě v zájmu oné zodpovědnosti, pokud mám maximální možné informace, které k rozhodnutí potřebuji.
Konec konců, nikdo není jasnovidec, že? (Kromě socialistických „pachatelů dobra.“)

V získávání informací je neocenitelným pomocníkem internet. A v něm nejrůznější hodnotící servery, kam mohu lidé psát své zkušenosti, tu se službou, s produktem, odborné i laické. Je jen na nás, které a jak využijeme.

Některé hodnotící servery jsou založeny na dobrovolnosti, kdy se například obchodník zaregistruje a využívá bezplatné a nebo placené služby serveru. Příkladem může být například server Heureka.cz, který řada lidí využívá při svých internetových nákupech.

Jiné zase zobrazí například veřejnou databázi firem a umožní jejich hodnocení. I to vidím jako pozitivní.

Řada čtenářů zná jistě server známýlékař.cz. Tento server provozovaný firmou DocPlanner.com, kterou založil jeden z nejúspěšnějších polských internetových podnikatelů Mariusz Gralewski a který je momentálně rozšířen do 25 zemí a obsahuje již téměř milion recenzí je věnován hodnocení lékařů ze strany pacientů.

Osobně server známýlékař.cz považuji za dobrý počin a sám jsem ho již ke své plné spokojenosti několikrát využil.
Domnívám se, že pokud se lidé zajímají o to, jestli je nějaký topinkovač lepší než jiný model, tak by se měli zajímat i to to, co si kdo myslí o lékaři, ke kterému se chystají. Rozhodně jde o víc, než dobrou topinku.

Můj názor ovšem nesdílí (viz odkaz zde) jakýsi MUDr. Jan Vavrečka, Ph.D. Doktor Vavrečka je předsedou sdružení UNICAMPUS. Více o tomto sdružení naleznete na tomto odkazu, pro tento článek ale není nijak potřebné, protože doktor Vavrečka, jak je zřejmé i z odkázaného článku, ve věci vystupuje jako soukromá osoba.

O přístupu doktora Vavrečky svědčí asi nejlépe tato pasáž zmíněného článku.

„Firma používá osobní údaje tisíců osob bez ohledu na jejich souhlas či nesouhlas,“ kritizuje Vavrečka způsob, jakým vznikají „virtuální ordinace“ – tedy aniž by se lékaře někdo zeptal.

Podle něj je jedno, jestli na profil, který nese jméno konkrétního doktora, píší příspěvky anonymové nebo neanonymní autoři. Spravovat diskusi prý nikdo bez lékařova souhlasu nesmí.

zdroj

A jsme u toho. Diskuzi nikdo bez lékařova souhlasu spravovat nesmí. To mi připadá, jako vůbec hlavní myšlenka doktorova vztekání. Jako by to připomínalo dobu minulou, kdy o rozhodnutí pana doktora nebylo možné diskutovat, protože měl vždycky pravdu.

Jenže doba se změnila a doktor Vavrečka a s ním i další lékaři musí počítat s tím, že když se budou v ordinaci chovat jako burani a nebo budou umět stěží aplikovat injekci, tak si to o nich lidé přečtou. Jejich praxe je totiž podnikatelskou činností jako každá jiná podnikatelská činnost. Jak podle znění zákona tak ze samotné podstaty, rozhodně jí totiž zdarma neprovozují.

No a doktor Vavrečka tak alespoň nebude jen nějaký neznámý lékař.

 

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: