Úvodní stránka > Z domova > Pozor! Ohroženo může být i vaše dítě!

Pozor! Ohroženo může být i vaše dítě!

girl-492404_640Někdy je třeba varovat. A o to více to platí, pokud varujete před něčím, co je na první pohled zcela neškodné. Před něčím, co vypadá, jako dobrá věc, která opravdu v některých případech třeba i pomáhá.

To, před čím je třeba varovat, skutečně v něčem pomáhá. Snižuje krevní tlak, zlepšuje metabolismus tuků u lidí s cukrovkou a dokonce se i zevně používá při léčbě revmatismu.

Tímto zdánlivě užitečným něčím je – skořice.

Jenže víte co je to skořicová zkouška? Zadejte si ten výraz například do Google a naleznete řadu odkazů.

Mladí lidé polykají lžíce skořice, což není zrovna bezpečné. Organismus nedokáže vytvořit tolik slin aby skořici zpracoval a ta může být i vdechnuta. Může tak zapříčinit dušení a nebo i zápal plic.

A ano, vaše díte může po požití skořice i v extrémním případě zemřít!

Apelujte na svého poslance. Pište i svým komunálním zastupitelům. V zájmu naších dětí by totiž měla být skořice v obchodech prodejná až od 18 let.

Stojí to za to i kdyby to mělo zachránit třeba jen jeden dětský život!


Ne, nezbláznil jsem se. A ano, dělám si z vás srandu.

I když je všechno nad čarou založeno na pravdivých informacích, asi by si každý z nás myslel, že autor je totální magor. Tedy kromě některých poslanců.

Ve zpravodajství TV Nova jsme se před pár dny dozvěděli, že „Čecha (17) zabily energy drinky! Měly by se prodávat až od 18 let?

Zpráva uvádí, že jakýsi mládenec si dal asi dvacet plechovek energetického nápoje, které patřičně míchal s vodkou. Následně upadl do bezvědomí a záchranka ho už neoživila.

Dále se ze zprávy dozvíme, že bývalý pražský primátor a člen sněmovního výboru pro zdravotnictví Bohuslav Svoboda z ODS je navrhovatelem zákona, který by omezil prodej nápojů s vysokým obsahem kofeinu.

Návrh se týká nápojů s obsahem kofeinu vyšším než 150 miligramů na litr. Zákaz by tak postihl populární Semtex nebo Red Bull a vztahovat by se mohl i na některé druhy ledových káv. Změna se naopak nemá dotknout coly, kofoly, kávy v restauracích nebo čaje.

zdroj

Určitě se podívejte na video v odkázané zprávě. Hlavně od třetí minuty, kde hovoří nejen navrhovatel zákona Svoboda, ale také předseda zdravotního výboru sněmovny Rostislav Vyzula (ANO); ten je skutečně výživný, když o mladých lidech říká „…vždyť oni nemají míru, jako jeden, dva, tři nápoje, čtyři, pět, to vůbec nehraje roli.

Nevím jak páni poslanci, ale já si o mladých lidech v žádném případě nemyslím, že je to banda dementů, která se chce odrovnat kofeinem.

Ano, jsou pochopitelně výjimky, jako onen mladík zmíněný v reportáži, ale, pozůstalí prominou, pokud se někdo chová jako kandidát na Darwinovu cenu, nemůže se divit, že jí také získá.

Zákazy nikdy nic nevyřešily. A nevyřeší ani nyní. Pokud se třeba doma neřekne že je dobré si přečíst co piju a nebo co a kolik vypít, pak zákaz bude stejně marný.

Je tu ale ještě jedno nebezpečí. A to je skutečným nebezpečím, které, jak píšu v nadpisu, může ohrozit i vaše dítě.

Pokud se totiž spolehnete na ochranářskou totalitní politiku státu, a vykašlete na výchovu k samostatnosti a zodpovědnosti, vyroste vám z dítěte nesvéprávný a nesamostatný jedinec závislý na státu.

A je pak docela dobře možné, že byste byli raději, kdyby se vám děťátko uchlastalo třeba Red Bullem.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: