Úvodní stránka > Ze zahraničí > Řecká volba nezodpovědnosti

Řecká volba nezodpovědnosti

goose-step-382544_640V Řecku, jak všichni víme, proběhly parlamentní volby. A vyhrála, byť dle všeho těsně nezískala většinu v parlamentu, levicová Syriza.

O tom, že volit něco takového není právě rozumné jsem již psal ve svém článku z jedenáctého ledna s názvem „Jak chudák do ještě větší nouze přišel.

Bohužel řečtí voliči projevili svou nezodpovědnost. Nejde ovšem jen o nezodpovědnost. Podle mého názoru jde i o to, že řecký volič si z minula zvykl na to, že je korumpován státem. Všichni jsme na začátku řecké krize četli o třináctých či dokonce čtrnáctých platech, odměnách za to, že přijdete do zaměstnání včas a podobných excesech.

To pochopitelně při snaze o to vyhrabat se z krize zmizelo. A voličům se asi líbily populistické kecy komunistických pohůnků ze Syrizy.

Neptali se na to, kde se vezme na obnovení třináctých platů, na slibovanou elektřinu zdarma pro chudé a podobné fantasmagorie.

Řídili se asi příslovím o tom, že „Mladý Řek v létě tančí a v zimě nepracuje.

To co Syriza slíbila se nedá dělat bez peněz. A já jen doufám, že si je lidé nenechají krást. Ještě to bude v tom Řecku asi zajímavý tanec.

Reklamy
 1. Báša
  27. ledna 2015 (8.03)

  Alespoň to trochu zaklepe s Unií, když už nic jiného. A když budu parafrázovat onoho majora z Kameňáku: „…co se budu rozčilovat kvůli pitomýmu Řecku.“

  • 27. ledna 2015 (10.35)

   Je pravdou, že každý hřebíček do unijní rakve je možné považovat za jistou formu milosrdenství a tak souhlasím.

   Nicméně to nemění vůbec nic na řecké nezodpovědné volbě. Pokud nebudou škemrat o podporu zvenčí, pak je to v pořádku, jenže tak jednoduché to asi nebude.

 2. 27. ledna 2015 (18.41)

  když jsem si přečetla – kdesi, nechci ani jmenovat – jak to ti „kucí řečtí“ zaváleli, protože dobře tak všem usspol. – šla jsem si ověřit platnost pasu. Mého. Za „podporu zvenčí“ považuji i jednoduchý – mylný – předpoklad: Ví, že nemáme, tak nám dluhy odpustí. Násobeno :My dluhy neudělali, My je platit nebudem. Dlouho jsem se domnívala, že nerozumem trpí jedinci (potkávám jich dost) – a ono ejhle, Řecko :/

  • 27. ledna 2015 (21.31)

   Jojo, „kucí řečtí“ válí, ale nejspíš se tak dovalí v lepším případě do prd… (všimněte si decentních teček, místo toho, abych napsal naplno výraz prdel).
   Bohužel je každý svého štěstí strůjce a zvolili si. Ale ať pak neškemrají o pomoc.
   Zajímavý rozbor situace bude zveřejněn o půlnoci (automaticky) na tomto blogu. Mrkněte.

 1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: