Úvodní stránka > Různé > Cui bono? Vol. 2

Cui bono? Vol. 2

inspector-160143_640Občas se stává, že některý článek navazuje na článek z dřívější doby, nejde-li o cyklus článků, přirozeně. Aby ale článek navazoval na ten, který byl zveřejněn bezprostředně před ním, to je skutečná náhoda.

I když takové náhody je lepší si nepřát.

Včera jsem psal o islámském terorismu v Evropě ve světle statistik Europolu a o tom, jak „najednou“ stoupl odbyt léků proti úzkosti ve Francii a že se domnívám, že toto zdůrazňování má možná i jiný smysl, než jen pouhé zveřejnění zajímavé aktuality.

V té souvislosti mě zaujala jedna informace ze včerejších (30.1.2015) zpráv na FTV Prima. Zajímavé je na ní i to, že se neobjevila na poměrně hodně sledované Nově, ale možná jsem jí přehlédl.

Tato zpráva říkala, že státy EU budou sbírat údaje o cestujících v letecké dopravě. Zejména se bude jednat o osoby, které budou vstupovat či opouštět Schengenský prostor. Tyto státy si od toho slibují, že tak budou moci zabránit podobným teroristickým útokům, jako byl ten nedávný v Paříži.

Shromažďovat se budou, dle reportáže (celou jí naleznete na tomto odkazu v čase cca 1:06), především údaje o pasech, občanských průkazech a platebních kartách.

Vzpomínáte, jak byli politici proti podobným informacím, když je požadovaly Spojené státy? A najednou je hodlají shromažďovat také.

Obávám se, že takové informace budou při zamezení oněch deklarovaných teroristických útoků platné asi podobně, jak se říká, že je platný „mrtvý kryse volant.“ Nijak.
Jednak není nikde psáno, že terorista nezvolí jinou než leteckou dopravu a pak velice silně pochybuji, že jde skutečně o to, zamezit islámskému terorismu.

Kolik že to bylo podle statistiky ze včerejšího článku islámských teroristických útoků v létech 2009 – 2013? Dvanáct. A kolik celkem proběhlo na území EU teroristických útoků? Více než tisíc.

Daleko, daleko více proběhlo například teroristických útoků se separatistickou motivací a to je záležitost čistě vnitřní, ale o těch najednou nikdo nemluví.

Zajímavé, nemyslíte? Možná slyším trávu růst, ale komu vlastně teroristický útok na redakci nepříliš známého časopisu, který byl navíc téměř před úpadkem, posloužil?

To už nechám na vás…

Reklamy
 1. 31. ledna 2015 (22.21)

  Info proběhla i ostatními tv. Formulace „budou“ mě pobavila.
  a) lidé by se možná (respektive zcela jistě) divili odkud a jaké informace jsou o nich shromažďovány – a mnohdy ještě k tomu sami napomáhají .. (kolik lidí kolem Vás zná Agátu (aspoň) a tuší něco o archivaci mailů nebo proč jim domů chodí slevové kupony na zboží, co kupují nejvíc?)
  b) že jsem paranoidní neznamená, že mě nesledují
  Osobně – nemyslím, že lidi „začnou přemýšlet“ – kdo si takto zdůvodní zvýšené náklady; skoro bych řekla, že ještě budou rádi :/

  • 31. ledna 2015 (22.53)

   No to víte, že budou, bohužel, rádi. Protože „Dobře jim to zavařej, těm teroristum, viď mamko. Podej mi ještě jednoho lahváče a poď k televizi, začíná Růžovka…

 1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: