Úvodní stránka > Z domova > Prima věc ty dotace

Prima věc ty dotace

banknote-15801_640Určitě jste si někteří všimli, na internetu a nebo i v televizním zpravodajství, jedné zprávy. Ale možná jste si jí ani nevšimli, pokud se vás konkrétně netýkala. Nebyla nijak zdůrazněna a nebo komentována.

Konkrétně šlo o to, že někteří lidé, někdy ještě v minulém režimu, zejména dle oné aktuality v letech 1986 – 1995 čerpali dotace na stavbu rodinného domu.

No a protože nyní je zhruba to období, kdy u těchto dotací dobíhá smluvní doba, je po některých lidech, kteří podmínky dotací nedodrželi, tato dotace požadována zpět.

Více o tomto naleznete například zde a nebo přímo můžete shlédnout reportáž TV Nova na tomto odkazu.

Nechci v žádném případě hodnotit, zda lidé mají a nebo nemají peníze vracet. Pokud nedodrželi smluvní vztah a věc není promlčena, pak mají prostě smůlu. Jednoduše se jim hodilo dostat cizí peníze, které stát před tím lidem sebral a neudělali to málo co pro to udělat měli.

Pokřivenost dotací se projevuje a je to dobře. Tihle lidé, kteří nebyli schopni si asi ani přečíst podmínky onoho příspěvku na stavbu jejich domu si příště určitě rozmyslí, jestli o nějakou dotaci zase požádají.

Zrůdnost celého systému jakýchkoli dotací je zřejmá. Stát nejprve pod pohrůžkou násilí vezme lidem peníze. A poté je některým vybraným milostivě a za nějakých podmínek poskytne.

Co na tom, že pokud by je před tím nevzal, by žadatelé možná ani nežádali, protože by byli schopni požadovanou částku našetřit sami.

Pokud se o každém dotačním problému bude hovořit a ukazovat, že stát ve své nenažranosti nezapomíná ani po třiceti létech a ani na ty nejmenší, pak si řada lidí rozmyslí o dotace žádat. A čím jich bude více, tím bude existence dotací vyznívat absurdněji.
Vím, že jde o smělý konstrukt a lidé si to většinou neuvědomí. Vždyť jsou v drtivé většině nejen natolik hloupí, že si nepřečtou ony podmínky dotace a pod vidinou peněz podepíší cokoli. Oni jsou navíc natolik ješitní, že si nedokážou ani přiznat, že někdy něčemu nerozumí a nepožádají o vysvětlení.

Vždy si ale budu myslet, že i takové malé upozornění, jako je tento článek, za to stojí. Snad v duchu onoho pokřiveného socialisticko – kolektivistického hesla „I kdyby to mělo upozornit byť jen jediného člověka.“

Některé články na netu končí výzvou. Otázkou a čtenáře. Zkusím to tentokrát také.
A co vy? Také máte dotaci na kotel, zateplení a nebo něco jiného? A přečetli jste si podmínky? A budete také nějaké dotace vracet?

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: