Úvodní stránka > Z domova > Smutné výročí

Smutné výročí

gottwaldstalinAno, budu se opakovat. Budu se opakovat tím, že opakovaně zveřejním článek, který jsem zveřejnil již před dvěma roky.

Důvodů je celá řada, ale jeden považuji za podstatný. Objevil jsem ho skutečně čirou náhodou.

Při hledání podkladů pro tento článek jsem zabrousil i na stránku jedné naší politické strany. A skutečně jsem nevěřil vlastním očím.

Stále si stojí za politickým pamfletem, ze kterého jsem tehdy, před dvěma lety, citoval.

Díky za něj. Utvrdil mě v jednom – až vám někdo bude tvrdit, že komunisté se změnili, že jsou nyní demokratickou stranou, která uznala své chyby a myslí nyní skutečně jen na dobro lidí, nevěřte mu. Ten kdo to tvrdí není nic jiného, než sprostý lhář. A tak s ním také jednejte.

A nyní slíbený článek.


 

Dnes je 25. únor. Den, kdy někteří slaví tzv. „vítězství pracujícího lidu.“

Není nutné příliš spekulovat o tom, zda jde o pouhé pomatence a nebo skutečně nebezpečná individua. Na to si musí udělat obrázek každý sám.

Dnešní článek jen předloží některá fakta. Rozhodně nejsou nová a dokonce jsem je již v podobném kontextu publikoval na původním blogu Od věci před pěti lety.

Platná jsou však stále.

Je to jen část jedné teze a odkaz na jednu tabulku.

Vyvrcholením vývoje byl pokus tří pravicových stran zvrátit vývoj demisí jejich ministrů, která měla přivodit pád vlády a vytvoření vlády úřednické. Při tomto střetnutí se ukázalo, že zatímco buržoasní strany spoléhaly pouze na zákulisní manévry a politikaření, na straně KSČ vystoupily široké lidové vrstvy a významné společenské organizace. Přes silné pozice KSČ v mocenských složkách a vytvoření Lidových milicí jako ozbrojené organizace dělníků a zaměstnanců nebyly to tyto složky, které rozhodly mocenský boj. Únor 1948 nebyl násilným ozbrojeným pučem, jak tvrdí polistopadoví vítězové, ale hlubokým a demokratickým revolučním procesem vyjadřujícím zájmy výrazné většiny společnosti a uskutečňovaným s jejím aktivním souhlasem.

Na této skutečnosti nic nemění ani určité momenty utilitárního využívání mocenského aparátu ze strany KSČ zahrnující i některé excesy, ani vnější tlak stalinského vedení SSSR, který vedl k opuštění koncepcí specifické československé cesty k socialismu a převzetí sovětského modelu odbourávajícího demokracii a svými dopady v konečné instanci nevhodného pro československé poměry. Nemění na ní nic ani vážné deformace první formy socialismu, zejména vykonstruované politické procesy a antihumánní formy mocenského tlaku použité proti odpůrcům, ale i proti mnoha nevinným lidem, včetně stoupenců socialismu.

Zahraniční i domácí odpůrci socialismu a jimi zneužití dezorientovaní lidé samozřejmě neuznali demokraticky přijaté řešení únorové krize a legitimitu socialistického zřízení a v rozporu se zájmy většiny zahájili aktivní odpor, k jehož různým formám zahrnujícím i teror a ničení společného majetku se dnes hrdě hlásí a požadují, aby byly jejich aktivity oceněny jako „třetí odboj“. I oni nesou nemalou odpovědnost za atmosféru a oběti padesátých let. Spolu se svými mnohými listopadovými a polistopadovými následníky nesou ale i odpovědnost za to, že nebylo možné pokračovat po cestě sociální spravedlnosti a že obnovená zbohatlická elita a její pravicová politická reprezentace dnes vede nemilosrdnou ofenzívu proti životní úrovni a sociálním jistotám většiny občanů.

Zdroj: Oficiální webové stránky Komunistické strany Čech a Moravy

Podívejte se i na tabulku na tomto odkazu. Obsahuje jména 242 osob, které byly popraveny pro politické trestné činy v létech 1948 – 1989. Jména 242 zavražděných lidí.

A posuzujte sami.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. 25. února 2018 (0.07)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: