Úvodní stránka > Z domova > Konvoj a okupanti

Konvoj a okupanti

dragoonrideJe to k nevíře. Na tři týdny vypadnete pryč z civilizace a jen se dostanete zpátky, zapnete si telefon a připojíte se na internet, tak se nestačíte divit nad lidskou blbostí.

To je jako s tím americkým konvojem.

Nemusím asi nijak psát o tom, jaký konvoj myslím. Ano, Dragounskou jízdu. Možná to bude pro někoho překvapení, ale zanechává mě poměrně chladným.

Je to možná tím, že z celé akce evidentně čiší americký způsob propagace a na naše podmínky prostě americké PR příliš nefunguje. Nemám rád hromadné akce, kde se všichni utvrzují jak jsou skvělí a jak je jejich produkt nejlepší. Připadají mi směšné.

Proto jsem asi nikdy nepodlehl svodům HerbaLife a Amway, přestože mám ve svém blízkém okolí lidi, kteří díky jedné z uvedených značek zajistili pro sebe i svou rodinu takřka trvalý příjem přesahující průměrnou měsíční mzdu v násobcích. Já bych si i za ty prachy připadal jako debil.

Asi se také nestanu kazatelem amerického typu, i když to může být výnosné. A tak bych mohl pokračovat dál.

Prostě americké PR na mě nefunguje.

To je také důvod, proč se nejspíš nepřidám s americkou vlaječkou mezi hopsající příznivce konvoje a nehodlám ani navštívit nějakou akci, kde bych mohl prolézat obrněné transportéry.

Stejně tak se nebudu přidávat mezi odpůrce, protože společnost lidí typu psychopata Vyvadila mě příliš neláká.

Podíval jsem ale na to, co ony dvě skupiny, příznivci a odpůrci, hlásají.

Pokud jde o ty, kteří jsou příznivci Dragounské jízdy, nemám jím vlastně co vytknout. Jejich argumenty mi připadají racionální, ověřitelné a až na pár extrémů je s nimi možno souhlasit. Dokonce mě velice pobavilo jejich trollování skupin a diskuzí odpůrců transportu a to, jak se jim podařilo udělat z těchto odpůrců skutečné pitomce. A nebo spíš ukázat co jsou odpůrci zač.

Jde-li pak o protivníky vojenského přesunu, tak mě zaujala, jako asi každého, směšná postavička psychopatického prokremelského guru Vyvadila. A jeho lži a překrucování faktů, které jeho nohsledové nekriticky přebírají. To je panečku kávička.

Jestliže totiž píšu, že u příznivců jsem nenalezl mnoho toho s čím bych nesouhlasil, pak u odpůrců je to jinak. Z jejich otevřených lží se mi udělalo skoro fyzicky špatně.

U Vyvadila bych ono lhaní i překousl. Podle všeho jde o vážně duševně nemocného člověka, který by potřeboval pomoc odborníka. Ale u ostatních. Nevím.

Buď to jsou skutečně lidé s minimálním všeobecných rozhledem, lidé nesamostatní, kteří potřebují nějakou autoritu, jejíž názor by mohli opakovat a řídit se jím; bohužel si vybrali pacienta Vyvadila. Nebo jsou to lidé natolik ovlivnění ruskou propagandou, že již nedokážou rozlišit fikci od pravdy. Pak je tu ještě také možnost, že jsou to jen obyčejní blbové, kteří jsou líní hledat skutečná fakta. A nebo ještě obyčejnější svině. Nevím, co je horší.

Informační válka běží. Ne, že ne. Neberu sice příliš vážně video s údajnou Ruskou, která tvrdí, že v Německu je málo žen a muži musí souložit se psy a ona sama to neustálé vití znásilňovaných psů při své návštěvě slyšela.

Vážně ale beru to, že Putin v oficiálním videu vyvrátil vlastní lež o nepřítomnosti ruské armády na Krymu v době jeho anekse Ruskem.

Beru zcela vážně tvrzení o tom, že se v Moskvě sešla masová demonstrace na podporu Putina a jeho politiky čítající cca 30 000 lidí (tuším) a je vydávána za názor všech Rusů, když i naši odboráři při vidině lepších koryt naženou na Václavák násobky demonstrujících.

Stejně tak vážně beru tvrzení ruského vládního média Sputnik, že v České republice je mezi lidmi masový odpor proti Dragounské jízdě a při tom se argumentuje názory hrstky pacientů Dr. Chocholouška Vyvadila. (Kteří asi čtou jen doporučenou ruskou literaturu a žijí v pohádce, že jsou opravdu onou většinou. Když to v Moskvě psali…)

Vidím tato tvrzení a v takové chvíli začínám zcela vážně uvažovat o přesunu od neutrality k příznivcům Dragounské jízdy.

A navíc vidím fakta, která není možné zpochybnit.

Pokud někdo porovnává Dragounskou jízdu, probíhající zcela dle zákona, s okupací, je vážně vedle jak ta jedle.

39. rok byl okupací ze strany nepřítele. Bez pozvání, bez zákonného nároku.

68. rok to samé. Nepočítáme-li dopis jakýchsi pragováků. Navíc s následky možná daleko horšími, protože jestli okupace ze strany hitlerovského Německa semkla národ, tak následky roku 68. ho spíš rozklížily (ač nedávno v jedné diskuzi mi bylo tvrzeno něco jiného; ignorant ovšem vidí jen ztráty na životech, ale nevidí už morální úpadek, hlavně když má co žrát u televize).

Naproti tomu Dragounská jízda je pouhý přesun vojska v rámci aliance, které jsme dobrovolným členem. Nejsme členem jako ve Varšavské smlouvě – befelem. Pět let jsme o členství usilovali.

A pokud jste v nějakém klubu, pak je třeba taky občas něco udělat. A povolení přesunu je to nejmenší.

Je třeba si také uvědomit, že nejde o první a ani největší podobný konvoj, který v rámci NATO, jehož jsme dobrovolným členem, probíhá. A není ani prvním, který probíhá po silnici, byť jeho odpůrci žijí v jakémsi kremelském oparu lži, že přeprava musí probíhat jinak než po vlastní ose.

O ostrých střelbách raketometů před pár lety ani nemluvím, to by asi Vyvadilovi vyskákaly opožděně pupínky.

Pokud lidé, kteří jsou proti Dragounské jízdě nevědí a neumí pochopit ani těch pár fakt, která jsem napsal výše, pak má Dragounská jízda, minimálně pro mě, jeden rozměr, který přesahuje ono nešikovné americké PR.

Ukáže mi kdo je kdo. A to je velmi důležité.

Zejména v době, kdy Putin říká, že rozpad sovětského impéria byl největší katastrofou současných dějin a při oslavě prvního výročí anekse Krymu má projev, který mi až moc připomíná projevy vítající suděťáky v Říši.

  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: