Úvodní stránka > Z domova > Lhostejnost hnusných kapitalistů

Lhostejnost hnusných kapitalistů

moneyNěkdy je zvláštní, jak se nějakému tématu věnujete na blogu a najednou zjistíte, že nejste se svým názorem sami.

A ještě víc potěší, když zjistíte, že tento podobný postoj navíc podporuje to o čemž si myslíte, že je správné a rozumné.

Dnes jsem si jednoho takového případu všiml a prostě místo článku se o něj podělím a upozorním na něj.

Před několika dny jsem v článku „Diskriminuji, diskriminuješ, diskriminujeme“ upozornil na absurditu kdy se ombudsmanka zastává cikánské provokatérky a tvrdí, že není možné svobodně nakládat se svým majetkem.

Namísto toho, aby uznala obecně špatnou zkušenost majoritní společnosti s cikánským etnikem tvrdí něco o jakémsi anticiganistickém předsudku. Chartistka Šabatová zřejmě nikomu nikdy nepronajímala cokoli, natož nemovitost.

Jako největší paradox se mi pak v této souvislosti jeví ten fakt, že ona zmiňovaná cikánská provokatérka, přestože svůj zájem o nájem bytu pouze v rámci své špinavé hry předstírala, nyní požaduje od realitní kanceláře odškodné ve výši sto tisíc korun!

Jako bych slyšel ty výkřiky o diskriminaci a žádosti o nápravu u chycených černých pasažérů v tramvaji, při žádostech o vyšší dávky a podobně. Ale to je zřejmě jen můj anticiganistický předsudek, jiní lidé je asi nikdy nezaslechli.

Ve světle uvedených skutečností musím velmi vysoce vyzdvihnout ty, kteří se veřejně poškozené realitní kanceláře, respektive realitní makléřky, paní Elišky Noskové, zastali ale hlavně se pro ni snaží něco udělat.

Netvrdím, že jiní politici nic neudělali. Proti názoru ombudsmanky se vyjádřil dokonce i její zástupce, JUDr. Stanislav Křeček, ale to jsou vše jen vyjádření.

Jediní, kdo něco skutečně udělali je redakce internetového magazínu Laissez Faire, vydavatele Petra Macha, předsedy strany Svobodných občanů. Zřídili dokonce transparentní účet ze kterého, v případě, že realitní makléřka Eliška Nosková onen obskurní soudní spor prohraje, bude oněch sto tisíc uhrazeno. Pokud neprohraje, peníze se užijí pro jiné nespravedlivě žalované lidi.

O tomto počinu si můžete přečíst na tomto odkazu.

Tento počin je velmi chválihodný nejen proto, že jeho cílem je zmírnit potenciální negativní dopad, pokud by justice rozhodla nespravedlivě bez uvažování hlavou (tomu bych se nedivil, protože zhruba 90% našich soudců má hlavu jen z toho důvodu, aby jim v dešti nepršelo do krku).

Cením si tohoto kroku i proto, že musí hrozně ranit socialisty a etatisty. Ty, kteří tvrdí, že liberálové chtějí svět, kde každý myslí jen na sebe a člověk je člověku vlkem.

Jenže ono to tak funguje jen u socialistů a etatistů. Svobodný člověk totiž myslí i na druhé.

A přestože tato akce není prakticky nikde propagována, přestože je takové hloupé datum (daně) tak za necelé dva týdny se na něm sešlo skoro padesát tisíc (stav ke dni přípravy tohoto článku). Jsou to většinou malé částky, ale o to víc ukazují, že pokroucené ochranářské zákony nejsou lidem lhostejné.

A to je dobře.

Reklamy
  1. 04. dubna 2015 (17.01)

    Pan Mach občas působí více jako libertarián než předseda strany. Což není moje věc. Gesto – z mého pohledu spíše populistické (a nikoli první – podobné vyhlášení, bez konta, se objevilo před cca 3roky). Namísto „zastávání se“ – by mě víc zajímalo, proč dosud nepřednesli nikde žádný návrh ke zrušení – úpravě AntiDZákona. Protože to ve svém programu mají. Najít kdy jaký poslanec hlasoval a jak – není přece problém.

  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: