Úvodní stránka > Z domova > Král Jelimán

Král Jelimán

Zeman_CaesarPokud nevíte, kdo je to ten král Jelimán, zeptejte se dětí. A nebo těch, kteří viděli film Madagaskar a nebo televizní seriál Tučňáci z Madagaskaru.

A pro ty co tuto možnost nemají jen ve zkratce. Král Jelimán je král lemurů. Líný, namyšlený, vztahovačný, ješitný a přitom hloupý a zbabělý tvor.

Tolik na úvod a teď k věci.

V médiích a to nejen tuzemských, se opět probírá naše republika. Ono tedy nejde tak o republiku, jako o hlavu státu.

Milouš Zeman se totiž urazil. A spolu s ním i jeho pošahaný fanklub. Americký ambasador Schapiro si dovolil odpovědět na otázku novináře, co si myslí o cestě Zemana do Moskvy.

A co na to Milouš?

Nedovedu si představit, že by český velvyslanec ve Washingtonu radil americkému prezidentovi, kam má cestovat.

A nenechám si mluvit do plánů svých zahraničních cest žádným velvyslancem. … Obávám se, že po tomto prohlášení má … velvyslanec Schapiro dveře na Hrad zavřené.

zdroj

Když jsem si to přečetl, řekl jsem si, „Co si to ten velvyslanec vůbec dovoluje? On radí našemu presidentovi, jak si o něm myslím, že je největší zhouba ČR, kam má jezdit? On mu mluví do jeho zahraničních cest? To není možné.

Ale pak jsem si uvědomil, že Zeman je především demagog, lhář a fabulátor a podíval jsem se na to, co vlastně velvyslanec Schapiro řekl.

Na přímý dotaz odpověděl Schapiro toto:

Není na mně nebo na kterékoliv jiné zemi, abychom říkali českému prezidentovi, co má nebo nemá dělat. Když prezident Zeman řekl, že je třeba vzdát hold všem zemím v souvislosti s koncem druhé světové války, tak to chápu. Ta symbolika, že možná je jediným vůdčím představitelem státu EU, který bude stát na tom pódiu a sledovat vojenský pochod, když ta armáda destabilizuje jeden ze sousedních států EU, možná je taková prekérní, uvidíme, co se stane.

zdroj

Ukažte mi jedinou pasáž, která by Zemanovi dala důvod jeho zbrklé reakce. Nejspíš jí nenajdete, ledaže byste se stávali duševně nemocným jedincem, jakým se stává hradní šášula Milouš.

Zapomínám. Ještě byste mohli být ministrem zahraničí Putinova Ruska, který Zemana za výrok pochválil. Paradoxně mi je taková pochvala daleko víc nepříjemná.

Lavrovovu pochvalu přirozeně citují prokremelští pošuci, aniž by si přečetli výše uvedené citace. Jejich intelektu to asi postačuje.

Zemanova reakce mi někoho připomíná. Píšu i něm na začátku článku.

Jenže je tu jeden rozdíl. Král Jelimán je totiž roztomilá pohádková postavička.

 

 


Ilustrační obrázek autora aTeo byl přebrán z webu Necyklopedie v duchu licence CC BY-NC-ND 3.0

Reklamy
Rubriky:Z domova Tagy:, ,
 1. 08. dubna 2015 (0.10)

  Neni na me nebo na nekom jinem abych vam kazal co mate psat. Kdyz pisete ze Zeman je Jeliman, tak to chapu. Ta symbolika, ze mozna jste jednim z te pravdolaskarske bandy, co breci ze nevyhral Pankac, kdyz Zeman je sice buran ale aspon nekdy rekne neco rozumneho, mozna je to prekerni, uvidime, co se stane.

  • 08. dubna 2015 (0.30)

   Být Zemanem, musel bych nyní reagovat slovy, že si nedovedu představit, že by některý čtenář radil kterémukoli autorovi blogu o čem má psát.
   Poté bych dodal, že si nenechám do svých článků mluvit žádným čtenářem a nejspíš bych také prohlásil, že se obávám, že máte po svém diskuzním příspěvku do diskuze dveře zavřené.

   Jenže nejsem Zemanem a tak se tak prostě zachovat nemohu. Inu, uvidíme co se stane.

 2. 08. dubna 2015 (1.06)

  Fajn, jen si davejte pozor aby se z toho nevyvinula nejaka obsese. Kolikaty je to clanek o nem? Desaty? Ja ho mimochodem taky nemam rad…

  K tematu Petr Hampl: Místo velvyslance si pak mohou koupit i lidé, kteří by dělali ostudu i jako obyčejní turisté, natož jako diplomati.

  Deji se dulezitejsi veci, treba EET nebo Nemcova. Samozrejme, piste o cem chcete, je to vas blog.

  • 08. dubna 2015 (1.28)

   Jen technická, pokud vložíte dva a více odkazů, WordPress to nepustí do diskuze přímo, přestože již máte první příspěvek dávno za sebou.

   Na obsesi ze Zemana si dám bacha. Je to skutečně hrozná představa, že bych ho měl mít neustále před očima. Pokud pak jde o Němcovou, tak tomuto tématu jsem se již věnoval (viz). Němcová jen papouškuje, protože jí jaksi už nic nenapadá. A na evidenci dojde také. Bohužel jsem v poslední době měl několik cest. Na služební čas nebyl a na dovolené ze zásady vypínam i telefon, natož počítač. A první co mě uhodilo do očí po návratu byl Milouš. Takže tak.

 3. Báša
  08. dubna 2015 (18.48)

  Tak nevim. Jeden z nás blbě vidí a nebo neumim chápat psanej text. Já v tom Shapirově výroku vidim jednu lež a dvě manipulace.

  • 08. dubna 2015 (19.03)

   No to víte, možné je všechno. A kdybyste byl konkrétnější, tak bychom i viděli co.

 4. Báša
  09. dubna 2015 (20.17)

  Tak především se americký soudruh snaží podsunout auditoriu myšlénku, že oni by nikdy nikomu nic bla bla bla, ačkoliv po celém světě nedělají nic jiného. Abych nechodil daleko, připomněl bych ministranta vnitra, který chodí na hlášení na emerickou ambasádu snad každý měsíc a jednou měl dokonce tu drzost prohlásit, že to, co tam probírají je tajné a tedy do toho veřejnosti nic není.
  Otevřená lež je to, kdo ten region destabilizoval. Sotva začal majdan (kdo ty demonstranty platil už je známo) táhlo se tam procesí. Viktorií Nuland počínaje, přes Joea Bidena a Albrightovou (na celym kontinentu se snad nesmí stát nic, v čem by neměla pazoury), o eurosráčích ani nemluvě.
  Třešničkou na dortu je pokus vytvořit iluzi kůlu v plotě (na tribuně) a postavit to jako Zeman vs EU.

  • 10. dubna 2015 (0.52)

   Nemohu s Vámi souhlasit.
   Pokud pominu to, že by měl být Schapiro soudruhem a to, že jsem v citaci jeho odpovědi nenalezl ono „bla bla bla,“ tak jsem v ní nenalezl ani nějaké podsouvání.
   Naopak jsem v ní nalezl názor, který je zcela korektně vyřčen. Prostě říká, že mu do toho nikdo nemůže kecat, ale rozhodně ta návštěva bude vypadat blbě.

   O zbytku Vašeho komentáře se nemohu nijak vyjádřit, protože tvrdíte nějaké věci, které nepovažuji za věrohodné. Pokud je ozdrojujete, je možné o nich debatovat, ale nevím z jakých zdrojů vycházíte.

   A ona závěrečná třešinka není iluze, nýbrž fakt, ale za to si může Zeman sám. (Nakonec ho ještě budu mít rád, protože by nás mohli vyhodit z EU, ale to se asi bohužel nestane.)

 5. Báša
  10. dubna 2015 (3.36)

  Schapiro je demokrat. Tedy socan. Dokonce i pro svoje spolustranníky byl trochu moc… demokrat. Dále je to Hussainův spolužák a zabýval se sociální politikou pro nejchudší, což já překládám tak, že je to dobroser. Jeho názory na zbraňovou politiku v USA jsou na článek sám o sobě, je ovšem škoda, že tytéž názory nepraktikuje na ozbrojenou zahraniční politiku USA. Prostě komouš.

 1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: