Úvodní stránka > Z domova > Inženýři dobra

Inženýři dobra

emotions-371238_1280Jedním čtenářem bylo řečeno, že mě asi hodně bolí (rozuměj vadí) koblihy, respektive politická divize Agrofertu, hnutí Ano.

Ano vadí. A nejen to Babisconiho Ano, ale jakýkoliv inženýr lidských osudů u mě nebude mít nikdy oblibu. Řídit se totiž něčím o čem rozhodl nějaký úředník, navíc z místa, které je placeno z nám uloupených peněz, pro mě akceptovatelné nikdy nebylo, není a nebude.

Dost se psalo a i já na této stránce psal, o absurdním zakazování kouření v restauracích. Utkvělá představa některých úředníků, že mohou nařizovat lidem, co budou určovat ve svém vlastním podniku, na místě, které je jejich, mě hluboce uráží a pobuřuje.

Jenže tím snaha inženýrů takzvaného dobra nekončí. Příliš se nemluví o další snaze socdemáckého ministra zdravotnictví Němečka.

V tzv. Národní strategii ochrany a podpory zdraví, která je nyní v připomínkovém řízení, je navrhována sada různých daní a poplatků za to, co je ministerstvem považováno za nezdravé potraviny. Jsme totiž obézní a ministerstvo dobra zdravotnictví s tím hodlá něco dělat.

„Ministerstvo financí může využít spektra ekonomických nástrojů, včetně úpravy cen potravin například spravedlivým nastavením přirážek k cenám potravin s ohledem na vhodné potraviny,“ míní Němečkův úřad. To by podle něj mohlo vést k snadnějšímu přístupu k vhodným potravinám ze strany všech skupin spotřebitelů. „Jasným nastavením jednotlivých přirážek (bonusy, zadní a přední marže apod.) k cenám potravin nebudou znevýhodňovány jednotlivé potraviny nebo výrobci podle volby obchodníka, ale naopak dojde k transparentní tvorbě cen s pozitivním dopadem na celou populaci,“ dodává ministerstvo zdravotnictví.

zdroj

Tohle snad nemyslí vážně. Absolutně nechápu, co je komu do toho, co si dám k jídlu. Fast food nemusím, stravuji se zdravě a pestře, ale nevynechám ani bůček, domácí klobásu, kvalitní čokoládu a nebo cukroví. Ztužení rostlinné tuky jsou v naší kuchyni spíše urážka a výrobkům Babišova koncernu se vyhýbáme obloukem.

Ale nikomu do toho nic není. A aby nějaký pseudovědec na ministerstvu určoval co je a co není zdravé, na to skutečně nejsem zvědavý. Vždyť to ani oni sami nevědí. Nedávno se strašilo cholesterolem, nyní to již takový bubák nebyl. Léta se tvrdilo, jak je zdravý špenát a ona to byla jen chyba v desetinné čárce. A tak by se dalo pokračovat.

Znám osmdesátileté i starší lidi, kteří celý život k maštění, smažení, pečení a i k mazání chleba používali jen a pouze sádlo. Máslo bylo na vsi drahé. Leckterému bych věk nehádal ani náhodou. Zdražíme jim tedy asi to nezdravé na které jsou celý život zvyklí a donutíme je začít žít na stará kolena zdravě? Pochybuji, že to jejich organismus zvládne ve zdraví.

A opět by se dalo pokračovat.

Blábol o jakési transparentní tvorbě ceny je pak již jen třešnička na dortu.

Můj názor je ten, že nikomu nejde o jakési zdraví, či co je v onom ministerském blábolu obsaženo. Jediné o co jde, je vytáhnout z lidí prachy. Zavést další daň aby se socialistický stát mohl ještě chvíli držet u moci. Aby mohl ukrást lidem peníze a rozdat je na úplatcích svým voličům. Jako pastelkovné, porodné, příspěvky na bydlení a podobné zcela zbytečné úplatky, které by nebyly vůbec zapotřebí, kdyby se předtím ony peníze lidem sprostě neukradli.

Pláštík jakéhosi obecného dobra je pokrytecká lež, kterou socialisté mají jako nějakou mantru. Možná by bylo dobré, kdyby si na to přímo založili nějaké ministerstvo. Třeba by ho mohli nazvat Výbor pro veřejné blaho.

Ten tu totiž už jednou byl. A jeho členové většinou dobře neskončili.

Článek byl původně zveřejněn v internetovém magazínu Abeceda a naleznete ho na tomto odkazu.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: