Úvodní stránka > Z domova > Obecní idiot, kam se podíváš…

Obecní idiot, kam se podíváš…

pacman-145861_1280Vždy když to se mnou, nebo vlastně s kýmkoli jiným, stát začíná „myslet dobře“ tak se mi někde v hlavě rozezní poplašný zvonek. Není to jen tak.
Tentokrát se o onom dobru ani moc nemluví, ale na ministerstvu vnitra se připravuje novela zákona o obecní policii.

Už to, že nějací tupí úředníci připravují novelu zákona mi docela vadí. Já ty budižkničemu nevolil. On je vlastně nevolil nikdo, že? Ale to nechme stranou.

Co to tedy darmožroutští úředníci z ministerstva vnitra plánují?

Cvičená opice v uniformě obecního strážníka vám nově bude moci dát „fouknout do balónku“ a nebo se budete muset podrobit jiné zkoušce na hladinu alkoholu v krvi,
Obecní idioti budou také mít možnost vstupovat do veřejných prostor restaurací či obchodů i po provozní době (dosud mohli jen po dobu provozní doby) a navíc jako novinku budou mít přístup i do neveřejných prostor, jako jsou sklady, kuchyně a podobně.

Podle ministerstva totiž

„Často dochází k situacím, kdy osobou odpovědnou za provozovnu, resp. zaměstnanci provozovatele jsou za neveřejné prohlašovány i prostory, ve kterých jinak dochází běžně k nabízení služeb zákazníkům, konstatuje ministerstvo v návrhu. Také je prý strážníkům odepírán vstup například s odkazem na to, že v provozovně probíhá soukromá akce. „Avšak na takové akci byl kupř. podáván alkohol nezletilým, nebo je strážníkům odepřen vstup do provozovny s poukazem na to, že provozní doba už skončila, byť provoz fakticky i nadále pokračuje a ruší noční klid a podobně,“ dodává ministerstvo.

zdroj

To, co je potichu připravováno mě hluboce pobuřuje. Mám za to, že majetek má být nedotknutelný a možnost vstupu do něj má být jen vyjímečná, na základě rozhodnutí soudu a nebo v extrémních situacích policie. Míním tím skutečnou policii, té které je u nás v přepočtu na obyvatele tolik, že jsme jedním z nejvíce policejních států EU.

Ale aby do neveřejných prostor lezl nějaký uprděný zaměstnance obecního úřadu?

To je třeba si totiž uvědomit. Nápis obecní a nebo městská policie mají na svých montérkách osoby, které jsou na stejné úrovni jako chlapík, který v oranžové vestě chodí kolem odpadkových košů a vysypává je do většího kontejneru. Snad jen s tím rozdílem, že toho chlapíka co vysypává ty koše si vážím několikanásobně víc. Jeho práce je totiž užitečná.

Jestli někde popíjejí nezletilí, a já dost pochybuji, že tak činí v kuchyních restauračních zařízení a nebo zalezlí ve skladu nějaké večerky, je mi to docela jedno. A jestli se třeba i otráví alkoholem, přestože to bude znít asi ošklivě, tak je mi to fuk taky. A myslím, že i vám, čtenářům.

Lhostejné mi to přestane být, pokud půjde o moje dítě. A to jsem si v inkriminované době poučil a také vychoval a máme oba klid. Nepotřebujeme k tomu nějakého obecního blba v uniformě. To, že to některý jiný rodič nedokázal, rozhodně není můj problém a vyřešit si ho dotyčný musí sám.

Pevně věřím, že až nějaký obecní policajt vleze do nějaké kuchyně, že majitel okamžitě uzavře provozovnu, pozve hygieniky, deratizátory a další pracovníky a nechá provoz důkladně očistit od té špíny. A naúčtuje to radnici.

Obecní policie byla původně zamýšlena k tomu, aby se starala o pořádek. Abyste znali svého strážníka, mohli se na něj obrátit s žádostí o pomoc a on aby tu byl pro vás. Ta idea byla dobrá.

Jenže právě takovými úmysly jsou dlážděny cesty do pekel. Radnice přišly na to, jak co nejvíce buzerovat lidi, aby z nich mohly tahat peníze a k tomu se obecní blbové hodí.

A možná bychom se v komunálních volbách měli svých politiků ptát – máte tu kuráž a zrušíte obecní policii? A podle toho volit.


Článek původně vyšel v magazínu Abeceda.

  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: