Úvodní stránka > Ze zahraničí > Prosím jednu náplast, model „Bubák.“

Prosím jednu náplast, model „Bubák.“

band-24298_1280Nijak se netajím tím, že bych byl nějak multikulturně laděnou osobou. Naopak, hrdě říkám, že jsem rasista, protože mezi rasami rozdíly jsou a my při posuzování jiných lidí právě z nich vycházíme, byť někdy i nevědomky a ten kdo mi bude tvrdit, že rasistou není je pro mě buď lhář a nebo totální sluníčkový magor, ale to v této krátké glose rozebírat nechci.

Že Švédská politika není normální je jasné snad každému, kdo normální je. A nejde jen o fantasmagorii sociálního státu, která na celé čáře postupně selhává, ale i o fantasmagorie různých korektností.

Tato řada korektností v minulosti vytvořila například extra magazíny firmy Ikea pro arabský svět, kde nebyly ženy, což v zájmu obchodu i chápu. Hůře mi jde pochopit genderově vyvážené katalogy hraček. Holčička jako policajt a nebo voják sice ještě jde, protože to může být zajímavá příprava na budoucí povolání profesionální dominy, ale chlapeček s dětskou kuchyňkou je přijatelný možná tak pro nějaké dítě z rodiny hospodských či hoteliérů, eventuálně pak rodin typu táta – táta, máma – máma a nebo máma – mustafa – ahmed – abduláh – bratranec mustafy – atd.

Nyní mě zaujala další přitroublá korektnost o které jsem se dočetl v internetové mutaci Hospodářských novin, a to jsou náplasti.

V článku Švédské lékárny bojují proti rasismu: Chtějí prodávat barevné náplasti se dočtete, že lékárenský řetězec Apoteket chce rasově vyvážené náplasti.

Lékárenskou síť z přispívání k rasismu nařkla blogerka Paula Dahlbergová, která pravidelně na nešvary související s předsudky upozorňuje. V pondělním rozhovoru se švédským rozhlasem Sveriges Radio řekla, že Apoteket omezeným výběrem barev náplastí přispívá k diskriminaci lidí s tmavší pletí.

zdroj

No, nevím, nevím. Bubáci dostanou černé náplasti, ale co nabídne lékárna v rámci korektnosti asiatům skutečně netuším. Žlutá barva je už přeci obsazena. Dělali jí v Německu, dokonce tvarovanou do ozdobného tvaru šesticípé hvězdy.

A co si myslíte vy? Také máte dojem, že ta korektnost je poměrně rychlá cesta do prde–? (A všímáte si jak korektně píšu slovo prdel?)


Článek původně vyšel v magazínu Abeceda.

  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: