Úvodní stránka > Z domova > Stát budeme řídit jako firmu. Když se nám to bude hodit.

Stát budeme řídit jako firmu. Když se nám to bude hodit.

Když se Andrej Koblihář Babiš dral k moci, tak vyřvával, že „Stát budeme řídit jako firmu.“ A získal řadu voličů, dlužno podotknout že, bez rozdílu vzdělání, poněkud mdlého rozumu. Ale budiž. Spolkli mu to.

Nyní proběhly zase volby a v některých krajích vznikla koalice, která jeho stranu s názvem hnutí tak trochu vyšachovala ze hry. A přivandrovalec Babiš spolu s některými svými nohsledy tvrdí, že to je špatné a že jde o podvod na voliče. A já jsem strašně rád, že to říká, protože to jen potvrzuje to, že je jen obyčejný lhář.

Některé lži Andreje Babiše dohledáte jen obtížně. Musíte pro to použít některé metody, které běžný uživatel internetu buď vůbec nezná a nebo sice zná, ale neumí je správně používat. Právě proto tak vítám Koblihářovo tvrzení, že koalice bez strany hnutí Ano je podvodem na voliče. Panáček se totiž plete. Není to podvod.

Domnívám se, že Babiš ví co je to akciová společnost. Však jich také pár vlastní. Když se sejde valná hromada nějaké akciovky, tak akcionáři o budoucnosti firmy hlasují. Zjednodušeně řečeno má každý tolik hlasů, kolik má akcií.

Na to, abyste mohli, jako akcionář, rozhodovat bez ohledu na názory ostatních, potřebujete mít 51 procent hlasů. Pokud je nemáte, pak se musíte s ostatními dohodnout. A i když budete mít 49 procent tak se může stát, že ostatní se dohodnou proti vám. Ve firmě to je férové ať se vám to libí nebo ne. Prostě to tak chodí.

Nyní se po volbách v některých krajích strany dohodly jako v nějaké firmě. Daly dohromady víc hlasů než má Ano. Zachovaly se jak při řízení firmy. A to se najednou Babišovi nelíbí? Vždyť se ty strany řídily jeho ideou – Řídit stát jako firmu. Jenže není po Koblihářovu a je překvapen, že mu najednou někdo odporuje. Zajímavé, že? Ono se to s 21% (zdroj) holt nedá moc vyskakovat, tak alespoň budeme křičet, jak jsou ti ostatní oškliví a zlí.

Jenže ono to není s tím vítězstvím zase tak žhavé. Pokud je u nás v současnosti 7 461 766 oprávněných voličů (zdroj) a ANO volilo 533 061 voličů (zdroj) pak se dostaneme na něco málo přes 7%. To mi tak nějak říká, že na tom nejsme zase tak zle. Protože Koblihářovy plky polyká jen kolem sedmi procent lidí. A i když je to více než dvojnásobek procenta žáků kteří chodí do zvláštní školy tak to ještě ujde. To víte, asi některé dřív nepodchytili.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: