Úvodní stránka > Z domova > Stát pokrok nevytvoří

Stát pokrok nevytvoří

Etatistům navzdory se znovu potvrzuje, že aktivita podnikatelů se nedá tak jednoduše omezovat.

28. říjen měl být první den, kdy budou mít zavřeno obchody s prodejní plochou větší než 200 čtverečních metrů. O tom, že jde o klasickou státní buzeraci non plus ultra, která nemůže přinést nic dobrého kromě toho, že stát ukazuje, že on prostě může, jsem psal nedávno.

Musím proto říci, že mě velice příjemně překvapil článek s názvem „Mezera v zákazu prodeje o svátcích: Velký obchod zůstane otevřený, láká na zábavu.

Dočtete se v něm, že

Obří hračkářství Hamleys využije toho, že zákon hovoří pouze o zákazu prodeje. Obchod tedy může zůstat otevřený, pokud si lidé hračky jen prohlédnou a vyzkoušejí – podle provozovatele jde v tomto případě díky atrakcím spíše o zábavní centrum. Na státní svátek 28. října nezavřou ani kamenné prodejny největšího e-shopu Alza.cz, které prý místo prodeje nabízí jen výdej či prezentaci zboží.

Je dobře vědět, že státní ouřada, mimochodem placený z daní které jsou ukradeny i obchodníkům, který je znemožňováno rozhodovat o své vlastní provozní době, nedokáže ani kloudně napsat represi generující zákon. A ve světle tohoto poznání by bylo také správné uvažovat o tom, jak státní vyžírky eliminovat. Nejlépe jejich vlastní medicínou. Omezováním jejich příjmů.

Státní úředník totiž nikdy nemůže vyprodukovat zisk. Z podstaty věci je parazit, který žije z peněz, který stát svými dalšími pohůnky pod pohrůžkou násilí uloupil slušným lidem, kteří ony hodnoty tvoří. Proto budu vždy fandit těm, kteří optimalizují své daně, přenáší své firmy do daňové přívětivějších zemí a na tuzemský erár z vysoka kašlou. Ale to náš úředník asi stejně nepochopí.

Neříkám, že výše uvedený případ nějak omezí možnost státní loupeže. Ukazuje ale tu bezbřehou tupost úředníků a to, že jsou tu stále ti, kteří se jí umí postavit. A to je dobře.

  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: