Úvodní stránka > Ze zahraničí > Máte doma debila? Ať to stát zakáže!

Máte doma debila? Ať to stát zakáže!

Ochranářský sociální stát dělá z lidí slabomyslné a nesamostatné jedince. To tvrdím poměrně dlouhodobě a skutečnosti mi to jen a jen potvrzují.

Osobně totiž nevidím jakýkoli důvod k nejrůznějším nařízením a omezení, která mají lidi před tím či oním chránit. Pokud tito lidé nebyli poučeni v dětství a nebo později v dospělosti nemají vlastní rozum a očekávají, že za ně bude myslet někdo jiný, pak jejich případná újma je tím nejlepším poučením. Moje babička říkala, že za blbost se platí.

Na tohle všechno jsem si vzpomněl, když jsem si četl, z mého pohledu vskutku kuriózní, aktualitu na kterou jsem byl upozorněn. Je krátká a tak vám jí předložím celou.

Jednačtyřicetiletá Britka Carmen Greenwayová jela na kole z rodinné oslavy do svého domu v západním Londýně. Ještě se u toho stihla vyfotit, a pak se stala nehoda. Carmen spadla po nájezdu na nerovný povrch a rozbila si hlavu. Rozesmátá fotka, kterou pořídila jen pár minut před smrtí, ukazuje, že všechno mohlo dopadnout jinak. Stačilo si vzít helmu. Manžel zesnulé ženy nyní volá po zpřísnění zákonů v oblasti cyklistiky. Kdyby jeho manželka musela mít helmu, mohla ještě žít.

zdroj

Protože je zdrojem server expres.cz, řekl jsem si, že se podívám i jinam a skutečně o nějakou kachnu asi nejde. Originál naleznete na webu Daily Mail kde se dočtete třeba i to, že cyklistka jela z hospody a že její manžel jí nazývá dobrou cyklistkou.

Nevím, ale nalitej cyklista, který si při jízdě dělá selfíčka je skutečně žhavým kandidátem na Darwinovu cenu.

Chápu, že pozůstalý manžel hledá viníka smrti jeho ženy a že jde o smutnou událost. Aniž bych jí chtěl nějak zlehčovat si ale myslím, že závěrečná věta z oné citované aktuality, totiž „Kdyby jeho manželka musela mít helmu, mohla ještě žít.“ je koncipována zcela chybně. Správně by tam totiž mělo být „Kdyby jeho manželka nebyla úplně blbá, mohla ještě žít.“

Ony totiž předpisy a nařízení jsou celkem na nic, pokud nemáte vlastní rozum.


Psáno pro magazín Abeceda kde článek naleznete na tomto odkazu.

  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: