Úvodní stránka > Z domova > Závažná újma podle Nejvyššího soudu.

Závažná újma podle Nejvyššího soudu.

05. listopadu 2016 Napsat komentář Go to comments

Když se měla Kancelář presidenta republiky omluvit vnučce Ferdinanda Peroutky za lži a demagogické výplody Milouše Zemana tak se, jak je takovým spolkům vlastní, šprajcla a podala dovolání Nejvyššímu soudu. To se ostatně dalo čekat.

V duchu socdemáckých manýr pak odmítala zveřejnit pravomocným rozsudkem nařízenou omluvu. Protože by jí tím prý vznikla možná újma.

I nastoupil exekutor a nařídil pokutu 100 000 korun. I proti té se Hradní panoptikum ohradilo.

Potud jde o běžný příběh, které se stávají, když narazíte na šmejdy. Jenže se ukázalo, že šmejdi mají zastání. Konkrétně u soudce Nejvyššího soudu Pavla Pavlíka, který má skutečně zajímavý způsob uvažování.

Soudce Pavel Pavlík si při vysvětlení vystačil s jediným odstavcem. „Vzhledem k tomu, že by neprodleným výkonem (exekucí) napadeného rozhodnutí odvolacího soudu hrozila žalované (Kanceláři prezidenta republiky), s ohledem na charakter uložené povinnosti, závažná újma, Nejvyšší soud (aniž by tím předjímal rozhodnutí o dovolání) rozhodl, že se vykonatelnost dotčeného rozhodnutí odkládá až do právní moci rozhodnutí o dovolání podaném v označené věci žalovanou,“ zní klíčová pasáž třístránkového usnesení, které má Zpravodajský web Českého rozhlasu k dispozici.

zdroj

Jinými slovy. Pokud jste demagogický lhář a chováte se jako šmejd a dostanete pokutu, nemusíte jí platit. Pokud je taková pokuta třistaosmdesátina vašeho rozpočtu.

Hradní kancelář má roční rozpočet 460 000 000. Ano. 460 milionů. A pokuta od exekutora byla sto tisíc. To je jedna třistaosmdesátina rozpočtu Hradu.
Pokud tedy máte průměrnou mzdu, která je v současné době 28 tisíc (zdroj) tak by pro vás závažnou újmou mohly být 74 koruny za měsíc. Při minimální mzdě 9 900 korun pak je závažná újma již 26 korun.

Alespoň podle kalkulačky soudce Pavlíka ke které snad není co dodat.


Článek vyšel původně v magazínu Abeceda kde ho naleznete na tomto odkazu.

  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: