Úvodní stránka > Z domova > Císař pán je vůl

Císař pán je vůl

19. listopadu 2016 Napsat komentář Go to comments

Když Antonín Špelec v podání Vlasty Buriana v legendárním filmu prohlásil, že „Císař pán je vůl,“ tak šlo o zábavnou pasáž úsměvné komedie pro pamětník

Pokud nyní prohlásím, že president ČR je lhář, který dělá ostudu, nejde o zábavu, ale o konstatování velmi blízké pravdě.

Jenže s tím by měl být konec. 60 poslanců (viz níže) se domnívá, že by se do našich zákonů měl vrátit paragraf, který by trestal tzv. „hanobení presidenta republiky.“ Nový paragraf by měl znít

Kdo veřejně hanobí prezidenta republiky, ruší výkon jeho pravomoci, a snižuje tak jeho vážnost, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo propadnutím věci.

zdroj

To, že by měl paragraf nejen hájit jakousi státní instituci, ale i působit výchovně ve mně jen utvrzuje to, že ti, kteří s nápadem přišli jsou banda neskutečně nafoukaných elitářských kreténů. Žádná represe nikdy výchovně nepůsobila a tam kde lidé mají svou hrdost působila, díky bohu, někdy i přesně naopak.

Navíc mi připadá absurdní, že by měla být nějak chráněna vážnost někoho, kdo si jí musí sakra zasloužit. Pokud je znevažován, měla by být v prvé řadě hledána chyba u něj. Co udělal, že onu vážnost nemá?

Je pravdou, že po zveřejnění a rozpoutání diskuze na téma totalitních manýrů, které mnozí ještě pamatují, najednou někteří z těch co s oním nápadem přišli začínají dávat zpátečku (viz zde)

Nicméně je velmi dobré připomenout některé drobnosti.
Pokud se podíváte níže na seznam těch géniů, kteří s tímto nápadem přišli, uvidíte zajímavou směs partají, kde ale, jak se tak dívám, převažují milci východu. A tím nemyslím nějaké budhisty.
Pakliže si projdete internet, uvidíte na stránkách, které doslova nenávidí svobodu, jásot nad nápadem oněch šedesáti tupounů.

A pak se vám při rozhodování koho volit může hodit seznam níže. Je tu proto, abych ani já sám nezapomněl, komu hlas nikdy nedat.

A tak končím tento článek, kterým se, zřejmě poprvé, zastávám Miloše Zemana. Při platnosti onoho paragrafu by ho totiž museli vzít jako prvního.


Poslanci, kteří navrhují vrátit trestný čin hanobení prezidenta

Zdeněk Ondráček, Vítězslav Jandák, Zdeněk Soukup, Marek Černoch, Petr Adam, Jaroslav Foldyna, Zdeněk Syblík, Pavlína Nytrová, Miroslava Strnadlová, Richard Dolejš, Marie Benešová,
Markéta Wernerová, Jaroslav Zavadil, Ladislav Velebný, Zuzana Kailová, Jaroslav Krákora, Stanislav Huml, Zuzana Šánová, Vlastimil Vozka, Milan Brázdil, Stanislav Pfléger, Jiří Běhounek,
Marie Pěnčíková, Hana Aulická Jírovcová, Ivo Pojezný, Václav Snopek, Jaroslav Borka, Karel Šidlo, Loe Luzar, Jiří Valenta, Josef Nekl, Miroslav Opálka, Alena Nohavová, Milada Halíková, Stanislav Grospič, Marta Semelová, Stanislav Mackovík, Josef Zahradníček, Josef Šenfeld, Olga Havlová, Jana Hnyková, David Kádner, Martin Lank, Karel Fiedler, Pavel Plzák, Stanislav Berkovec, Jana Lorencová, Bronislav Schwarz, Josef Hájek, Martin Sedlář, Josef Kott, Pavel Čihák, Margit Balaštíková, Dana Váhalová, Alexander Černý, Gabriela Hubáčková, Květa Matušovská, Jan Klán, Pavel Kováčik, Vladimír Koníček, René Číp, Miroslav Grebeníček, Vojtěch Filip, Bohuslav Chalupa

zdroj


Článek vyšel původně v magazínu Abeceda kde ho naleznete na tomto odkazu.

  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: