Úvodní stránka > Z domova > Vítězství Pyrrhy

Vítězství Pyrrhy

26. listopadu 2016 Napsat komentář Go to comments

Objevila se chyba v „Lex Babiš“ a někdo křičí hrůza. Zejména Babiš, jak se dalo čekat. Ale jde o chybu ohromnou? Myslím, že ani náhodou.

Celou dobu se o tomto zákonu říkalo, že má zamezit členům vlády vlastnit média. Nyní v předloženém zákonu není uvedeno, že členové vlády, ale všichni volení funkcionáři.

Abyste se dostali do obrazu, trochu upřesním o co jde.

Novela zákona o střetu zájmů uvádí v § 4a následující:

Veřejný funkcionář uvedený v § 2 odst. 1 nesmí být provozovatelem rozhlasového nebo televizního vysílání nebo vydavatelem periodického tisku ani společníkem, členem nebo ovládající osobou právnické osoby, která je provozovatelem rozhlasového nebo televizního vysílání nebo vydavatelem periodického tisku.

zdroj

A v tom je ten problém. Přečtěte si § 2 odst. 1 příslušného zákona (například zde) a zjistíte, že onen odstavec má více písmenných pododstavců. Ty uvozují o které veřejné funkcionáře jde. Členové vlády jsou v odstavci c. Tak jak je tedy zákon napsán postihuje nejen členy vlády, ale všechny funkcionáře v onom odstavci uvedené. Podívejte se sami, je jich docela dost.

Zákon ve své novele tak již není „Lex Babiš.“ Je obecný a platí pro všechny. A to je kámen úrazu. Koblihář už nemůže být ublížený. Je to plošné. A s tím rozumně a logicky uvažující člověk nemůže mít problém.

Proč ale v názvu článku zmiňuji Pyrrhovo vítězství? Protože tento zákon je možné obejít více než jednoduše. Dotčený funkcionář firmy jednoduše přepíše na někoho z rodiny. Třeba jako Babiš Čapí hnízdo na děti, když šlo o dotace. A je vymalováno.
Všechny tyhle zákony jsou sice hezké, ale je to jen pěkná omalovánka pro hloupé voliče. Pokud oni nevidí skutečnost a volí tak jak volí. Jako tupci.

Jak se tak občas dívám kolem sebe, je tupců dost. Ona ta umolousaná a uválená kobliha je tak dobrá. Když je zadarmo. Problém je ale v tom, že zadarmo nic není. A když je, tak se to pak hodně prodraží.


Článek vyšel původně v magazínu Abeceda kde ho naleznete na tomto odkazu.

  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: