Úvodní stránka > Ze zahraničí > Republice více práce – to je naše agitace!

Republice více práce – to je naše agitace!

03. prosince 2016 Napsat komentář Go to comments

Tohle staré komunistické zaříkadlo zná řada lidí. Pomatený komunistický slib, který vedl jen ke škodám. Dlouho jsem si myslel, že ho použiji jen jako součást nějakého povídání s nádechem historie. Jak jsem se spletl.

Při procházení aktualit jsem si všiml tohoto:

Evropská unie chce skoncovat s nezaměstnaností mladých lidí, a to tím, že jim stát povinně zajistí pracovní místo nebo rekvalifikační kurz. Předpokládá to první návrh Evropského pilíře sociálních práv, který v pondělí na svém zasedání projednala česká tripartita. Návrh vypracovala Evropská komise.

„Všichni lidé do 25 let mají do čtyř měsíců od ukončení formálního vzdělávání nebo od okamžiku, kdy se stali nezaměstnanými, získat kvalitní pracovní nabídku, nabídku dalšího vzdělávání, učňovské místo nebo stáž,“ konstatuje se v navrhovaném dokumentu. Tento postup má platit povinně v zemích eurozóny, ale dá se předpokládat, že ho v případě schválení převezmou i další členské země Evropské unie.

zdroj

Nejprve jsem si myslel, že se Týden spletl, ale pak jsem skutečně výše citované nalezl i jinde. Je tam toho daleko víc a proto na odkaz doporučuji kliknout jen po zralé úvaze a pokud možno raději s prázdným žaludkem. Odkaz na text v českém jazyce. Citované naleznete v příloze, kapitola I, bod 4.

Tak nějak nechápu, jak chtějí soudruzi z neomarxistického doupěte v Bruselu vytvářet ona pracovní místa, která budou kvalitní pracovní nabídkou. V zásadě mají několik možností.

Buď budou místa uměle vytvořena v nějakém státním podniku a nebo budou, opět uměle, vytvořena v něčím soukromém podniku.

To první je špatné, protože takový podnik by byl nejspíš vybudován z ukradených peněz daňových poplatníků a produkoval by stejně na prd produkty či služby, jako produkují některé fakulty, například genderových ři evropských studií, absolventy.

To druhé je ještě horší, protože takový postup by znásilňoval právo majitele podniku nakládat svobodně se svým majetkem. Možná by na to byla nějaká dotace. Ovšem ta je vždy z kradených peněz, takže výsledek je stejný.

Bruselští sociální inženýři prostě vymýšlí co možná největší zrůdnosti, jen aby nějak obhájili svojí existenci. Pravda je ale taková, že nebýt jich a jejich omezování svobody, nebylo by třeba vymýšlet ty jejich fantasmagorie.

Nejvíc ale, myslím, budou vyřvávat právě ti, kterých se umístěnky budou týkat. A svým způsobem se škodolibě těším, až nějaký mladý a nadějný ale jinak docela zbytečný, egyptolg bude nadávat na své nové povinné místo na dopravním odboru magistrátu a nebo absolventka nějaké obskurní sluníčkové fakulty skončí jako pracovnice někde v účtárně.

To už ale bude jejich problém a bylo by to téma na docela jiný článek.


Článek vyšel původně v magazínu Abeceda kde ho naleznete na tomto odkazu.

  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: