Úvodní stránka > Z domova > Refugees Welcome

Refugees Welcome

Rád bych přivítal uprchlíky. Jsou tu totiž i takoví o kterých se skoro neví a kterým bychom měli podat pomocnou ruku. Přestože jí vlastně vůbec nechtějí. Oni chtějí, abychom je jen nechali být.

O co vlastně jde? Rozhodně nehodlám běhat po nějakých uprchlických táborech a rozdávat cokoli. Ale přečetl jsem si zprávu, ve které se psalo, že

Zbývající němečtí členové křesťanského uskupení Dvanáct kmenů, které v Německu opakovaně vyšetřovaly úřady, se podle německých médií přestěhovali do České republiky. Podle českých členů přicházeli jejich „bratři“ postupně v uplynulých třech letech zejména proto, že Německo zakazuje a postihuje domácí vyučování dětí.

zdroj

Pokud si přečtete zdroj citace, zjistíte, že ono náboženské uskupení žije tak trochu jako například Amišové v USA.

Osobně nevidím vůbec nic špatného na tom, pokud se někdo rozhodne hospodařit na vlastním bez nějaké dotace, pokud se v komunitě udržují vlastní pravidla a nebo pokud někdo nechce aby jeho děti byly indoktrinovány státním školstvím. Pokud to těmto lidem poblázněné a neomarxistické totalitní Německo zakazuje, měli by být takoví lidé vítáni.

Myslím si, že bychom neměli uprchlíkům bránit přijít a pokud uznáme za vhodné, tak jim i pomoci. Pravdou ale je, že uprchlíci, tak jak chápu význam tohoto výrazu já, jsou ti, kteří utíkají za svobodou. A výše citovaná aktualita je první kterou jsem v poslední době četl a která, podle mého názoru, pojednává skutečně o opravdových uprchlících.

Z tohoto úhlu pohledu a s plnou zodpovědností říkám – Vítejte!


Článek vyšel původně v magazínu Abeceda kde ho naleznete na tomto odkazu.

Rubriky:Z domova Tagy:
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: