Úvodní stránka > Z domova > Miloš jde do toho

Miloš jde do toho

Z večerního televizního zpravodajství jsem se ve čtvrtek dozvěděl, že Milouš Zeman oznámil svým nohsledům, kteří se byli pobavit na jeho rautu na Hradě, že bude opět kandidovat na funkci presidenta republiky. Vzpomněl jsem si na babičku. Při takových situacích používala slova „Pánbůh s námi a zlé pryč.“

Milouš Zeman ve funkci presidenta republiky dokázal mnohé. Rozeštvat a rozeštvávat společnost, urážet koho potká, lhát a neomluvit se, lézt do zadku komukoli kdo je na východ od nás. A slibovat a pokud možno sliby urychleně zapomínat.

Upřímně nevím, zda je Zeman totální blázen, který zkouší kam až může zajít a nebo dokonale utajený recesista, který si z nás dělá srandu a také zkouší, kam až mohou sahat její hranice. V obou případě se ale domnívám, že právě funkce presidenta republiky není to pravé místo ani pro jedno.

Je tu ale ještě jedna možnost. Zeman je starý a nemocný muž, který již ne zcela jasně vnímá realitu, potažmo tu, kterou mu naservírují lidé kolem něj. A ti nejsou důvěryhodní do jednoho. Bývalým komunistickým novinářem počínaje, přes čínského poradce až po člověka více než silně provázaného s Ruskem.

Ve všech uvedených případech by takový člověk neměl na místě presidenta být ani minutu. Natož další volební období. Myslím, že by volba budoucího presidenta měla být nejen o volbě samotné, ale také i o tom, že by Zemanovi měl být, jak bylo správně řečeno jedním potenciálním kandidátem, vystaven účet za jeho funkční období. Měl by být jasný a zřetelný. Napadají mě slova, která byla slyšet na náměstích před téměř třiceti lety. Jsou použitelná i při volbě presidenta s účastí Miloše Zemana.

„Miloše – do koše!“


Článek vyšel původně v magazínu Abeceda kde ho naleznete na tomto odkazu.

  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: