Úvodní stránka > Z domova > Bezpečné město?

Bezpečné město?

Komunálním politikům, stejně jako jejich bratříčkům, kteří parazitují na vyšší úrovni, vadí, pokud jsou lidé aktivní a nakládají se svým majetkem.

Nejprve to bylo tažení proti službě Uber. Tato služba v praxi ukázala to, co je pro úředníka nemyslitelné. Totiž to, že převážení lidí z místa na místo je možné a funguje i když nemáte zaplaceno výpalné magistrátu. Těm co výpalné platili, tedy taxikářům, pak tato služba vadí přirozeně také. Svým placením výpalného se totiž domnívají, že mají právo šidit zákazníky a najednou se objevil někdo, kdo zákazníka nešidí, poskytuje mu služby transparentním způsobem a navíc i levněji.

Nemyslitelné jak pro taxíkářské mafie tak i magistrátní parazity.

Oněm parazitům nyní leží v žaludku další služba tzv. sdílené ekonomiky.

Aplikace Airbnb v Praze 1 zcela změnila poměry na trhu s bydlením. Fenomén sdíleného ubytování, pokud nebude regulován, je velmi nebezpečný pro každé město. Uvedl to radní Prahy 1 pro bezpečnost Ivan Solil (ČSSD). Podle starosty Oldřicha Lomeckého (TOP 09) nechce Praha 1 skončit jako skanzen, kde nebudou bydlet lidé, a proto volá po nových pravidlech pro sdílené ubytování.

zdroj

Ouřadům prostě vadí, že lidé krátkodobě pronajímají své byty turistům.

Nejvíce úsměvné jsou ovšem jejich argumenty. Například ten, že regulace ochrání společenství vlastníků jednotek.

Poskytování ubytování v soukromí přes aplikace typu Airbnb tak podle něj musí dostat jak jasná legislativní pravidla, tak pravidla pro soužití Airbnb s nájemníky v jednotlivých domech. V centru působí v domech často sdružení vlastníků jednotek (SVJ). „Ti, co pronajímají byty, spotřebovávají daleko více služeb – výtahy, energie, vodu – a není možné, aby to platili ti ostatní obyvatelé domu, kteří jsou součástí SVJ,“ dodal starosta.

zdroj

Ano, SVJ jsou asi podle úředníka partou nesvéprávných hotentotů, kteří si neumí ohlídat svoje peníze a nastavit pravidla.

Tak by se dalo pokračovat dál až k vrcholu arogance darmožrouta z úřednické židle.

Solil upozornil také na to, že hosté ubytovaní přes aplikace sdíleného ubytování nejsou nikde evidováni. „Desítky, stovky bytů jsou zaplaveny někým, o kom vůbec nevíme, kdo je. Desítky, stovky bytů způsobují to, že ostatní nájemci nebo vlastníci bytů ztrácí vlastní investice. Ty byty se stávají neuživatelnými. To všechno stojí mimo pravidla,“ dodal Solil.

zdroj

To je skutečně mimo všechna pravidla. Domnívám se, že úřadu je lautr prd do toho, kdo momentálně bydlí v mém bytě. To má zajímat a rozhodovat o tom jen jediná osoba. A tou je majitel bytu.

Boj proti Uberu, nyní proti Airbnb má ovšem svá pozitiva. V prvé řadě vidíme kdo je kdo. Kterým lidem sdílená ekonomika vadí a komu již příště nedat svůj hlas ve volbách na jakékoli úrovni.

Co je ale nejdůležitější je to, že jasně odhaluje pravou tvář politiků. Ukazuje to, čeho se smrtelně bojí.

Tím strašákem je nezávislost lidí na systému. Situace, kdy lidé svobodně nakládají se svým majetkem, bez toho, aby se doprošovali vrchnosti toho, zda mohou. A to je moc dobře.


Článek vyšel původně v magazínu Abeceda kde ho naleznete na tomto odkazu.

  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: