Úvodní stránka > Z domova > Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí

Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí

Zábavný slogan z Černých baronů mi vyvstal na mysl, když jsem si přečetl glosu Martina Fendrycha na Aktuálně.cz s názvem Svoboda podle ODS: Pistole pod kabátem, cigáro na rtu a boj proti zvůli Bruselu. Takový článek bych očekával tak v Rudém právu v období normalizace, ale ne v současnosti.

Fendrych se zabývá rozhovorem poslankyně Černochové (ODS) o zbraních na DVTV.

Nechci se zdržovat celým Fendrychovým výměškem, natolik si vážím svého času, že mi připadá škoda rozebírat vše co napsal. Vyberu tedy jen namátkou některé perly.

Realita je taková, jak každý ví, že některé státy EU čelí brutálním teroristickým útokům a snaží se omezit přístup potenciálních útočníků k poloautomatickým puškám a pistolím.

Je vidět, že Fendrych pracoval na ministerstvu vnitra. Proto asi používá „mozkové myšlení“ a došel tak k závěru, že zákazem se vyřeší problém terorismu. Možná by byl překvapen, kdyby zjistil, že teroristé skutečně nechodí na úřady se žádostí o zbrojní průkaz, aby si mohli pořídit zbraň a spáchat nějaký ten teroristický útok.

Zarážející je ten modrý mišmaš, směska ideologie, populismu, hodnotový zmatek, kdy všecko od kouření přes nošení pistolí až po pálení petlahví v kamnech je považováno za svobodu. Podobně jako ježdění velkými auty do center měst, kde se pak nedá pobývat.

Modrý populismus by byl k smíchu, kdyby nebyl tak často mířen proti Evropské unii, proti společenství, jehož jsme členy a které je (spolu s NATO) naší základní zárukou svobody. Té vnitřní i té vnější.

I zde totalitář Fendrych ukazuje, že slovo svoboda jednoduše nechápe. To asi vysvětlení nepotřebuje. Kdo ví ten chápe, kdo neví… No ten si asi myslí, že ti vepři boubelatí plány revanšistů zhatí.


Článek vyšel původně v magazínu Abeceda kde ho naleznete na tomto odkazu.

Rubriky:Z domova Tagy:, ,
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: