Úvodní stránka > Z domova > Jak je důležité míti Zemana

Jak je důležité míti Zemana

Vítězství Milouše Zemana v presidentské volbě je důležité. Poměrně dobře nastavuje zrcadlo společnosti ve které, ti rozumnější asi řeknou bohužel, žijeme.

V prvé řadě vidíme nedokonalost demokracie, když může rozhodnout necelých 200 tisíc hlasů ve prospěch prolhaného populisty, který nezaslouží ani špetku úcty. Ale to by bylo jiné téma.

To co výsledek volby ukazuje je něco jiného. Úpadek.

Volební kampaň, kterou Zeman oficiálně nevedl, ale byla o to zákeřnější a unfér, zcela jasně svým obsahem mířila na ty, kteří jsou poněkud mdlejšího rozumu. Pokud Milouš kdysi říkal něco o blbství mezi tuzemskou populací, tak tím zřejmě i tak nějak definoval svého voliče. Člověka, který je líný a nebo spíš ani neumí hledat fakta a stačí mu jen ta co jsou vytržena ze souvislostí a někde plácnuta na stránkách Aeronetu. Někdo, kdo se bojí neznámého a miluje zkratkovitá řešení. Ideální materiál pro populisty nejrůznějšího zrna. I toho nejhrubšího, jako je Milouš.

Zemanovu týmu toho stačilo málo. Opakovat dokola lži a na lži již profláknuté rychle zapomenout.

Svou náklonnost Rusku a Číně obhajoval jakousi ekonomickou diplomacií.

Ponechme stranou, že jde o totální hloupost; je-li firma schopná, nepotřebuje žádného paňácu pro zprostředkování. Vychloubání se jakýmsi traktory je směšné. Jediný kdo z toho kontraktu něco má je pár zaměstnanců Zetoru a pak hlavně jeho majitelé. Zemanův volič si již neumí najít, že stoprocentním majitelem akcií Zetoru je slovenská firma HTC Investments, která je více méně v majetku tří rodin. Zemanův volič si myslí že Zetor – to je přece Brno a to je tedy pomoc pro nás. Naivní.

Na slibované Čínské investice se také rychle zapomnělo. Nejsou a zřejmě ani nebudou. Například v roce 2014 u nás Čína investovala celých 58 milionů korun. To je méně než Kazachstán.

Víc to asi komentář nepotřebuje.

Zemanův volič pak dobře slyšel na spojení Drahoš – vítač. Přidala se tzv. Výzva vědců a Miloušův fanoušek měl jasno.

Zeman i zde správně kalkuloval s lidskou nevzdělaností, hloupostí a leností. Myslím totiž, že 90 % těch co onu výzvu vědců odsuzují a její signatáře považují za vítače ani neví co v ní je napsáno.

Jsem odpůrce imigrace, ale pod onu výzvu bych se v klidu podepsal. A docela chápu, že hradní kašpar Zeman v této výzvě určitě nenávidí hlavně následující pasáž:

Proto žádáme politiky, aby nezneužívali cizí neštěstí k hromadění levných politických bodů. Jednejte jako odvážní státníci, nikoli jako malicherní obchodníci s mocí! Vyzýváme vás, abyste ve věci přijímání uprchlíků zohledňovali skutečné potřeby a možnosti, ne vrtkavé nálady veřejného mínění. Všem, kdo v Evropě hledají útočiště, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení. Ti skutečně potřební musí být přijímáni a integrováni na základě individuálního a spravedlivého výběrového procesu, aniž by je předem diskvalifikovala jejich etnická či náboženská identita.

zdroj

Zeman totiž celou dobu právě tak jak je kritizováno honí politické body.

Dalo by se pokračovat dál, ale to by bylo škoda slov.

Výhra Zemana je důležitá. Ukazuje nám, že společnost skutečně obsahuje jednoduché a manipulovatelné lidi. Takové, kteří volí Zemana a možná i pseoudopolitiky typu Babiše. Nepovažuji za chybu že tu ti voliči jsou. Oni za svou jednoduchost nemohou. Je ale důležité vědět že tu jsou ti, kteří s velkým gustem jejich snadnou manipulovatelnost líbivými řečičkami zneužiji. A to je to před čím je třeba se mít na pozoru.


Článek vyšel původně v magazínu Abeceda kde ho naleznete na tomto odkazu.

  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: