Úvodní stránka > Z domova > Evropské křesťanské hodnoty

Evropské křesťanské hodnoty

Často v poslední době od politiků slýcháme jak vyzdvihují hodnoty. Naše hodnoty. Evropské a křesťanské. Nezřídka je to obsaženo v kecech populistů.

Proč populistů? Odkazy na evropské a křesťanské hodnoty nejčastěji slyšíme ve vztahu k nelegálním imigrantům. Ať již to jsou či nejsou muslimové, tak v zájmu křesťanské historie si na ně musíme dát bacha.

Ono je to tak hrozně jednoduché. Imigranti jsou od nás docela daleko, muslima skoro nikdo neviděl, pokud nepočítám dovolenou v Egyptě a tak nám žádné bezprostřední nebezpečí nehrozí. Tím neříkám, že neexistuje, ale aktuálně a ve vztahu k ČR – docela klídek. To se to pak krásně dělá bububu a vyřvává ke šturmu.

Jenže vždy se najde možnost ukázat, že to politik skutečně myslí tak, jak říká. A nyní nastala.

Moc se o tom, někdy se ptám proč, nemluvilo, ale máme tady pár další imigrantů. Co imigrantů, přímo žadatelů o politický azyl. Křesťany z Číny.

Je známé, že v Číně jsou různá náboženství omezována, pod státním dohledem a některá přímo pronásledována. U nás to ostatně za minulého režimu bylo také. I když ne v takové míře a takovým způsobem.

Čínští křesťané k nám přišli již v roce 2016, ale jako vše u nás, tak i azylové řízené se táhlo. Minulý týden začalo rozesílání rozhodnutí pro první z nich.

Zatímco Milouš se svou partou nohsledů jezdí do Číny předvádět rektální alpinismus a domlouvat kšefty pro Home Credit a nikdy neuskutečněné investice a tahá s sebou neschopné podnikatele, kteří se neumí prosadit v zahraničí, tak u nás se vzývají křesťanské hodnoty.

Tak vám nevím, jak to tedy s těmi křesťanskými hodnotami je. Nejspíš tak, jak to v diskuzi pod výše odkázaným článkem vystihl jeden z diskutujících.

My jako křesťanská kultura samozřejmě máme blízký vztah k muslimy pronásledovaným křesťanům.
Pokud jsou bílí, mluví česky, nic nechtějí, nevadí politbyru komunistické strany Číny a nejlépe když jsou to ateisti.


Článek vyšel původně v magazínu Abeceda kde ho naleznete na tomto odkazu.

  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: